info@malaupa.cz +420 499 891 112 Webkamery Pro občany EnglishGermanPolski MENU

Mohlo by vás zajímat

Malá Úpa skýtá ideální běžecké lokality. Trasy nejsou obtížné a jsou vhodné i pro děti, starší milovníky sportu nebo začátečníky.

Upravujeme 2x týdně podle sněhových a klimatických podmínek. Když je málo sněhu, tak stopy není možné pravidelně upravovat, stejně tak, když je ledovka nebo jiné nepříznivé klimatické podmínky.

Aktuální stav strojové úpravy běžeckých a turistických lyžařských stop: www.bilestopy.cz

DSC_0279

Okruh Haida

Na Pomezních Boudách si můžete zaběhat na malebné trase okolo Haidy (Haida je také jedna z maloúpských tisícovek). Celý okruh má délku něco okolo 6 km a dostanete se na něj z východiště běžeckých tras na Pomezních Boudách na louce pod Infocentrem.

Okruh Kraví hora

Krásný 3 km okruh okolí Kraví hory s mnoha neskutečnými výhledy na Sněžku začíná u kostela.

„Běžkařská“ cesta

Na Pomezních Boudách odbočíte za Bowlingem doleva a po krátkém stoupání se ocitnete na široké upravované běžecké trase. Je vhodná i pro bruslení.

Lvím dolem

Pěkná běžecká túra vede malebným údolím podél Jeleního potoka – Lví důl (žlutá značka začínající ve Spáleném Mlýně). Výlet můžete začít buď ve Spáleném Mlýnu (odbočit do Lvího dolu), anebo přímo na Pomezních Boudách, kde začnete okruhem Haida, ze kterého odbočíte doprava, sjedete k silnici, kterou přejdete a za pár metrů jste na začátku okruhu Lvím Dolem. Upravuje se ale pouze několikrát za sezonu. Aktuální info najdete na Bílé stopy

Krkonošská magistrála

Malá Úpa je na trase Krkonošské magistrály spojující západní a východní Krkonoše. Celá trasa dlouhá 80 km začíná v Harrachově, pokračuje na trase: Vosecká bouda, Vrbatova bouda, Horní Mísečky, Špindlerův Mlýn, Klínové boudy, Rozcestí, Dvorská bouda, Lesní bouda, Kolínská bouda, Černá hora, Pardubické boudy, Krausovy boudy, Horní Maršov, Horní Albeřice, Lysečinská bouda, Cestník, Malá Úpa.

DSC_1885

DSC_1888

Do Pece pod Sněžkou

Do Pece se  dostanete od Spáleného Mlýna, odtud mírně nahoru směr Bouda Jana po komunikaci pro sněžná vozidla. Kousek od Jany vede běžecký okruh kolem Pěnkavčího vrchu, na Portášky a na druhou stranu na Červený vrch. Do Pece pod Sněžkou sjedete od Jany po vrstevnici.

Hřebenovka na Rýchory

Od kostela můžete pokračovat k hájence, kde uhýbá do lesa směr Cestník, Lysečinská bouda, nad Albeřicemi po hraniční cestě a dál na Rýchorský kříž a Rýchory. Tato dvousměrná, 2x týdně upravovaná trasa je dlouhá cca 15 km v jednom směru a je možno využít jak klasiku, tak i bruslení. V náročném krkonošském terénu je tento okruh příjemný, víceméně po vrstevnici.  Určitě ji ocení začátečníci, ale na své si přijdou i pokročilí běžkaři.

Na úpravu lyžařských běžeckých tratí přispívá Královéhradecký kraj.