info@malaupa.cz +420 499 891 112 Webkamery EnglishGermanPolski Malá Úpa na Facebooku Malá Úpa na Twitteru Malá Úpa na Instagramu Malá Úpa na YouTube MENU

Mohlo by vás zajímat

Malá Úpa je návyková. Zamilovali se do ní všichni, kteří ji navštívili a stále se k nám vracejí. Zde je 10+1 důvodů, proč k nám přijet:

  1. Malebná a jedinečná horská vesnička s atmosférou – klenot Krkonoš. Nedotčená příroda, luční enklávy, rozptýlené staré krkonošské chaloupky, vracející se chov ovcí a koz. Malá Úpa leží celá na území KRNAP, nikde jinde nenajdete skutečnější část Krkonoš jako u nás.
  2. Výška 1050 m n.m. (Pomezní Boudy). V zimě garance sněhu, po celý rok prokazatelný vliv na zdraví, které je pozitivně ovlivněno při pobytu ve výšce nad 1 000 m n.m.
  3. Klidné horské středisko. Nejsme Harrachov, Špindl nebo Pec. Zakládáme si na aktivním klidu. Posaďte se na louku a vypněte. Ticho…, možná zdálky jen uslyšíte tlumeně znít zvonek kostelíka sv. Petra a Pavla.
  4. Rodiny s dětmi. Čas strávený s rodinou je k nezaplacení. Pro malé děti máme unikátní Pohádkovou stezku , dětská hřiště a trampolíny. Snažíme se také regulovat automobilovou dopravu, abychom dosáhli maximální bezpečnosti pro rodiny s dětmi.
  5. Sněžka, nejvyšší hora České republiky a Malé Úpy, je od nás pouhých 8 km a právě z Malé Úpy na ni vede nejpohodlnější cesta. Dokonce 3.
  6. Sportovní a dobrodružná vesnička. Díky své poloze ideální místo na pěší túry nebo na horské či silniční kolo. V létě i zimě můžete lovit Tisícovky. Za horským dobrodružstvím se jezdí do Malé Úpy.
  7. Malá Úpa – velká zábava.  Během roku se stále něco děje, o naše hosty je dobře postaráno: Jarmark, Krakonošovy toulky, Lyžování v dobových kostýmech, Sjezd rohaček, atd. Přehled akcí najdete ZDE.
  8. Brána do Polska. Malá Úpa leží přímo na hranici s Polskem, takže do svých plánů můžete zahrnout i průzkum polských turistických tras či sousedních měst Kowary či Karpacz. Co je v Polsku zajímavého? Podívejte se ZDE
  9. Galerie Celnice. Je nejvýše položená galerie v Čechách – leží ve výšce 1 050 m n.m.
  10. Historie, tradice, pohostinnost. Kostel sv. Petra a Pavla byl svého času nejvýše položeným kostelem v České republice a je chráněnou kulturní památkou. Nedaleko Sněžky můžete navštívit Šímovy Chalupy, které jsou vesnickou památkovou zónou. Na tradicích si zakládáme, v zimě např. jezdíme na rohačkách. Naši předci přišli v roce 1566 z Tyrol, Štýrska a Korutan a přinesli k nám i typickou rakouskou pohostinnost.

A HLAVNĚ, v zimě je u nás parádní lyžování. Na své si přijdou všichni, nejvíce však rodiny s dětmi, pro které vytváří maloúpské lyžařské středisko SKiMU ideální podmínky.