info@malaupa.cz +420 499 891 112 Webkamery Pro občany EnglishGermanPolski MENU

Mohlo by vás zajímat

Zima v Malé Úpě nabízí to nejlepší pro rodiny s dětmi a milovníky klidné a pohodové dovolené uprostřed přírody. Kromě lyžování v mladém a ambiciózním středisku SKiMU se můžete věnovat ostatním zimním radovánkám.

Pro běžkaře je Malá Úpa rájem. Nabídne 2 okruhy (Haida a Kraví hora), širokou běžeckou stopu z Pomezních Bud k Moravance, a běžkařské propojení Pece pod Sněžkou se Žacléřem. Stopy se protahují v závislosti na počasi, nejčastěji vždy v úterý a pátek.

Rodiny s dětmi vyhledávají jízdu na saních nebo bobech. Malá Úpa vyznačuje množstvím luk, můžete sáňkovat v podstatě kdekoliv. Je to jedna z nejoblíbenějších zimních radovánek.

Sáně k Malé Úpě patří od nepaměti. Dříve se jim říkaly rohačky a pomáhaly svážet seno a dříví. Později se na rohačkách vozili zámožné turisté. Nyní odpočívají v Infocentru, kde si  je můžete prohlédnout. V akci si je můžete prohlédnout při tradičních závodech rohaček koncem ledna.

Skialpy jsou trendem poslední doby a v Malé Úpě potkáte mnoho jejich vyznavačů. Stejně tak sněžnice, tak proč je nevyzkoušet právě u nás. Objevování přírody je na skialpech a sněžnicích nejintenzivnější.

Pro aktivní turisty a dobrodruhy nabízí Malá Úpa celoroční projekt Tisícovky. Přestože více zájemců bude v letní sezóně, i v zimě je možné Tisícovky lovit. Za ulovení všech 10 zimních Tisícovek získáte symbolickou odměnu. Největší odměnou je ale zážitek z krásné přírody. Veškeré informace ZDE.

Lyzovani

DSC_0005 (2)

DSC_0087