info@malaupa.cz +420 499 891 112 Webkamery EnglishGermanPolski Malá Úpa na Facebooku Malá Úpa na Twitteru Malá Úpa na Instagramu Malá Úpa na YouTube MENU

Galerie Celnice představuje…

Výstavu cyklistických fotek, která se skládá ze dvou částí:

Vernisáž výstavy zahájí Markéta Navrátilová a Petr Benčík, trojnásobný mistr ČR v cyklistice a pravidelný komentátor Tour de France v České televizi.

Proč právě v Galerii Celnice vystavujeme cyklistiku? Je pro to mnoho důvodů. Cyklistika je s Malou Úpou spojena pupeční šňůrou. Pomezní sedlo ve výšce 1 050 m n.m. je nejvyhledávanějším cyklistických sedlem troufáme si tvrdit v celé republice. Jezdí se přes několik závodů, jako např. Krakonošův cyklomaraton, Žacléřská 70, závody do vrchu Kowary – Malá Úpa a Horní Maršov – Malá Úpa. V sobotu 24.5. dojel na Pomezní sedlo nejznámější cyklistický závod v Polsku, Baltyk – Karkonosze Tour. Na silnici jsme pro hobby cyklisty vyznačily 2 STRAVA segmenty a pořádáme celoroční soutěž. Na své si ale přijdou i příznivci horské cyklistiky, Pomezní Boudy díky své optimální poloze jsou vyhledávaným místem pro trávení dovolené v sedle kola, mimo jiné i pro prozkoumání krásných polských terénů.

Výstava potrvá celé léto.