info@malaupa.cz +420 499 891 112 Webkamery Pro občany EnglishGermanPolski MENU

Letos již potřetí přivítá Malá Úpa fotografy aneb setkávání profesionálních a amatérských fotografů z Čech a Polska, kteří fotí hory a lidé v nich.

Horská krkonošská obec Malá Úpa bude 4.-5. října 2019 hostit další ročník mezinárodního festivalu horské fotografie Fotofest. Pro amatérské i profesionální fotografy je Fotofest vítanou příležitostí setkat se s ostatními fotografy, jejichž vášní je fotit hory, přírodu a život v horách.

Fotofest zahájí vernisáž výstavy krále horské fotografie Viléma Heckela za účasti jeho dcery Heleny Heckelové, která nám výstavu laskavě zapůjčila.

Součástí Fotofestu budou i workshopy vedené mladým horským fotografem a cestovatelem Tomášem Havlem a Václavem Křížkem, který se zaměřuje na focení zvířat a krajiny. S nově nabytými znalostmi bude fotografování o dost jednodušší a na konci Fotofestu budou mít účastníci možnost předvést své nejlepší fotografie z Malé Úpy a nechat si je Václavem ohodnotit.

Dvoudenní program nabídne dostatek příležitostí k seznámení s novými kolegy, vzájemné výměně zkušeností, získání zajímavých informací a praktických dovedností.

Neopakovatelnou atmosféru Fotofestu umocňuje i místo konání – Galerie Celnice v Malé Úpě, ležící v prostoru bývalé celnice, přímo na hranicích s Polskem ve výšce 1 050 m n.m., která tak z Galerie dělá nejvýše položenou galerii v Čechách.

Jak se letošního Fotofestu zúčastnit?

Facebook událost ke sdílení a k aktuálním informacím: ZDE