info@malaupa.cz +420 499 891 112 Webkamery Pro občany EnglishGermanPolski MENU

Mohlo by vás zajímat

Skialpy patří bezesporu k trendům poslední doby. A není se čemu divit. Co dělat, když omrzí sjezdovky a běžky? Vzít „pásy“ a vyrazit na pěknou zimní túru. Stoupáte vzhůru cestou, kterou před vámi nikdo neprošel a máte aspoň na chvíli objevitelský pocit. Když si k tomu představíte kanadskou divočinu, kterou Malá Úpa v mnohém připomíná, obrázek je dokonalý.

DSC_0332

Skialpy nejsou jen o sjezdu v prašanu dolů, ale právě o pocitu toho nejbližšího spojení člověka se zimní přírodou.

IMG_4144

Oficiální skialpové trasy v okolí Pece pod Sněžkou

Modrým dolem

Pec pod Sněžkou – po červené výstup do Modrého dolu – zimní tyčovaná cesta Modrým dolem k Výrovce (procházíte mohutnou lavinovou dráhou a především v závěru můžete mít problém s orientací – zafoukané tyče) – po zelené přes Richterovy Boudy sjezd – Pec pod Sněžkou (varianta s odbočkou na červenou na rozcestí U Richterových bud do Zeleného dolu nebo na červenou Železnou stezku)

Obřím dolem

Pec pod Sněžkou – po modré do Obřího dolu – do sedla pod bývalou Obří boudou (strmý a často zledovatělý úsek!!!) – po červené přes vrchol Sněžky (strmý a často zledovatělý úsek!!!) – dolů po žluté k horní stanici lanovky na Růžové hoře (často vyfoukaný a zledovatělý terén) – průsekem pod lanovkou (strmý a často zledovatělý úsek!!!) POZOR! v celém úseku leží podélně 2 ocelová lana!!! – dolní stanice lanovky – při sjezdu: dále po žluté buď na modrou a do Pece, nebo přes louky enkláv Větrník a Karlův vrch a po neznačené cestě do Velké Úpy. Bezpečná varianta je též Růžohorky – zelená a žlutá značka – horní stanice Boboliftu – po sjezdovce dolů do V. Úpy. Při výstupu: lze z Pece užít i zelenou značku Bukovým údolím, ale nedoporučujeme ji pro sjezd (strmý a často velmi zledovatělý terén)