info@malaupa.cz +420 499 891 112 Webkamery Pro občany EnglishGermanPolski MENU

Mohlo by vás zajímat

Pohádková stezka aneb Putování Malou Úpou za krkonošskými pohádkami Marie Kubátové

„Kdysi v prapradávnu honil Krakonoš pytláka, který v jeho království kladl léčky na zajíce. A že tenkrát lyže nebyly, nadělal v Krkonoších pán hor svou ohromnánskou botou ťápy sem a tam, kopce a údolí. Od těch dob se tam musí lézt nahoru a dolů po cestách dlážděných spíš kame­nem, než vystlaných mechem.“ (Jak se Krakonoš skamarádil s lidmi)

Vítáme Vás na vycházkové trase Malou Úpou s 10 zastaveními se stálou expozicí Krkonošských pohádek od slavné spisovatelky Marie Kubátové. Dřevěné panely s pohádkou doplňuje dětská prolézačka, kde můžete strávit čas hrátek i odpočinku. Každé zastavení skrývá plastický ornament, který obkreslíte tužkou do knížečky. Knížečky s mapkou i popisem tras získáte za 80 Kč v Infocentru Malé Úpy. Cílem Vašeho putování je získání ornamentů všech pohádek, za které obdržíte odměnu – maloúpský groš, rovněž v Infocentru.

Více informací na Pohádková stezka

www.ceskatelevize.cz

 

Chata Krakonoš s Čertovým Mlýnem

U penzionu Krakonoš všichni malí i velcí návštěvníci obdivují nádherný mechanický čertův mlýnek i sochu Krakonoše v nadživotní velikosti. V letních měsících se zde můžete i občerstvit. Nachází se nedaleko Spáleného Mlýna v Dolní Malé Úpě – turistická značka žlutá.

 

 

 

 

 

 

Herní krajina Pecka

www.pec-ka.cz

Herní krajina Pecka se prostírá mezi poznáním přírody, zážitkem z architektury a fantaskní hravostí ve výšce 1062 m n. m. Unikátní soubor dřevěných interaktivních soch a objektů na motivy krkonošské fauny nabízí nadživotní setkání se zvířecími obyvateli nejvyšších českých hor. Strčit hlavu do tlamy rysovi, povozit se jelenovi v paroží, změřit síly s výbojnými mravenci nebo vyšplhat čápovi do hnízda může být poučné, stejně jako zábavné. http://www.pec-ka.cz/

Vstup na vlastní dobrodružství!, jinak zdarma.

 

Zoologická zahrada ve Dvoře Králové

www.safaripark.cz

 

Relaxpark Pec pod Sněžkou

www.relaxpark.cz

Relaxpark nabízí velké množství atrakcí jak pro děti, tak pro dospělé. Vyzkoušet si můžete například bobovou dráhu, Lemurie s dětskými prolézadly, adrenalinovými skluzavkami, trampolínami nebo s nafukovacím hradem. Vyzkoušet můžete mimo jiné i jízdu na kladce nad Bukovým údolím nebo lanové centrum – „Monkey park“, které je cca 400 metrů dlouhé s 27 překážkami. Přestože jste v některých místech i 6 metrů nad zemí, je lezení naprosto bezpečné a zvládnou jej i děti.

 

Adršpašské skály
www.adrspach.cz

Adrpašské skály