info@malaupa.cz +420 499 891 112 Webkamery EnglishGermanPolski MENU

Mohlo by vás zajímat

Po loňské premiéře letos opět zařazujeme do nabídky aktivit pro hosty Malé Úpy  pravidelné letní čtvrteční Toulky Malou Úpou s výkladem a doprovodem dobového průvodce z Aupatal Agency

Tentokrát nabízíme 3 výlety:

1. „Lesní pěšinou na Niklák a do Eliščina údolí“

Jaké byly počátky Malé Úpy? Čím je zajímavá krkonošská architektura? Kde má původ postava Krakonoše? To a mnohem více se dozvíte na trase s názvem „Lesní pěšinou na Niklák a do Eliščina údolí“.

2. „Na Pomezní hřeben a okolo kostela“

Kdo byli první osadníci? Jaká je historie rohaček a lyžařského sportu na Malé Úpě? Jak se stalo, že císař Krkonoše navštívil? To a mnohem více se dozvíte na trase s názvem „Na Pomezní hřeben a okolo kostela“.

3. „Lesním hřebenem na Jelenku a k pramenu Svatého Vojtěcha“

Jak to bylo s krkonošským uranem? Kde si Malá Úpa zahrála v televizi? Jaký byl život na státní hranici v předválečném období? To a mnohem více se dozvíte na trase s názvem „Lesním hřebenem na Jelenku a k pramenu Svatého Vojtěcha“.

Provázet bude jako vloni Ondřej Hink, jeho kontaktní údaje jsou uvedeny na letáčku. Můžete si místo rezervovat emailem či telefonicky, je ale možné přijít rovnou k infocentru do  9:30 hod. Cena za jednodenní výlet je 70 Kč. Takže každý čtvrtek počínaje 11. červencem za poznáním Malé Úpy 🙂

Toulky finančně podporuje obec Malá Úpa.

Letáček ke stažení Toulky 2019