info@malaupa.cz +420 499 891 112 Webkamery Pro občany EnglishGermanPolski MENU

Mohlo by vás zajímat

Po loňské premiéře letos opět zařazujeme do nabídky aktivit pro hosty Malé Úpy  pravidelné letní čtvrteční Toulky Malou Úpou s výkladem a doprovodem dobového průvodce z Aupatal Agency

Tentokrát nabízíme 3 výlety:

1. „Lesní pěšinou na Niklák a do Eliščina údolí“

Jaké byly počátky Malé Úpy? Čím je zajímavá krkonošská architektura? Kde má původ postava Krakonoše? To a mnohem více se dozvíte na trase s názvem „Lesní pěšinou na Niklák a do Eliščina údolí“.

2. „Na Pomezní hřeben a okolo kostela“

Kdo byli první osadníci? Jaká je historie rohaček a lyžařského sportu na Malé Úpě? Jak se stalo, že císař Krkonoše navštívil? To a mnohem více se dozvíte na trase s názvem „Na Pomezní hřeben a okolo kostela“.

3. „Lesním hřebenem na Jelenku a k pramenu Svatého Vojtěcha“

Jak to bylo s krkonošským uranem? Kde si Malá Úpa zahrála v televizi? Jaký byl život na státní hranici v předválečném období? To a mnohem více se dozvíte na trase s názvem „Lesním hřebenem na Jelenku a k pramenu Svatého Vojtěcha“.

Provázet bude jako vloni Ondřej Hink, jeho kontaktní údaje jsou uvedeny na letáčku. Můžete si místo rezervovat emailem či telefonicky, je ale možné přijít rovnou k infocentru do  9:30 hod. Cena za jednodenní výlet je 70 Kč. Takže každý čtvrtek počínaje 11. červencem za poznáním Malé Úpy 🙂

Toulky finančně podporuje obec Malá Úpa.

Letáček ke stažení Toulky 2019