info@malaupa.cz +420 499 891 112 Webkamery Pro občany EnglishGermanPolski MENU

Aktuální informace ohledně sjízdnosti silnic v Malé Úpě

Již včera večer (15.11.2016) byla kritická situace hlášena na SUS Trutnov. Poprvé SUS přijela o půlnoci a sypala silnici nejen štěrkem. Do rána projížděli úsek ještě 2x. Vzhledem k průběžnému dešti ale vrstva dále namrzala. Dopoledne SUS uzavřela silnici dole na křižovatce, aby mohl projet sypač. Od té doby je státní silnice průjezdná, na Pomezkách díky slunci led pomalu roztává. Ve Spáleném Mlýně je situace horší, je tam mlha a teplota okolo nuly.

Na údržbu ledovky na místní komunikaci od Pomezních Bud ke kostelu a dále do Spáleného Mlýna nemá obec bohužel mechanizaci. Nyní se jedná opravdu o mimořádnou situaci, kdy na ledovku není možno vyjet s Reformem a silnici ručně posypat. Takže prosíme o shovívavost a pochopení. Rozumíme, že někteří lidé jsou odříznutí od „civilizace“, ale musíme počkat až led povolí. Na Pomezních Boudách u obou parkovišť jsou bedny s posypem. Pokud je situace na silnici kritická, můžete štěrk využít.

Jen pro informaci, část komunikace vedoucí do Černé vody až k Černavě nebyla posypána obcí, ale posyp si zřejmě zajistila stavební firma pracující na dokončení ČOV Černá voda.

Do budoucna uvažujeme o pořízení sypače jako nástavby k Reformu, abychom mohli podobné situace řešit (i když ledovka jako je dnes bude problémem pořád).

Děkujeme za pochopení.